- Strona Główna
- Rozwiązania
- Branże
- Szalunki
Bezpieczne mocowanie szalunku w konstrukcji betonowej
Montaż szalunków i prefabrykatów oraz mocowanie do wszystkich rodzajów podłoży
W szalunkach i konstrukcjach betonowych kotwy wkręcane stosowane są do zamocowania podpór skośnych oraz do zabezpieczania wielu innych mocowań tymczasowych.
Hilti oferuje szeroką gamę systemów mocowania do wszystkich warunków i wspiera Cię na Twoim placu budowy w wyborze odpowiedniego rozwiązania oraz w szybkim i bezpiecznym montażu:
W przypadku szalunków na powstające obciążenia wpływa wiele czynników. W zależności od wysokości szalunku, strefy wiatru, rozstawu podpór skośnych stosowane są różne elementy mocujące.
Przed postawieniem szalunku należy dokładnie sprawdzić, jakie występują obciążenia i jakich elementów mocujących można użyć do ich przenoszenia. W przypadku zwykłego szalunku systemowego lub ścian z elementów prefabrykowanych dostawcy podają z reguły także dane techniczne. Zawierają one również tabele w celu określenia występujących obciążeń dla zakotwienia podpór skośnych. Obciążenia można następnie porównać z odpowiednimi danymi produktu lub aprobatami.
Nasze dane techniczne można pobrać w odpowiedniej zakładce dotyczącej danego –produktu.
Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego systemu mocowania.
Zastosuj odpowiednie mocowanie
Mocowanie podpór skośnych powinno być wykonane szybko i niedrogo. Jednocześnie obciążenia, które są spowodowane przez wysokie szalunki, prefabrykaty oraz napór betonu lub wiatru są ogromne. Ponadto podłoże, na które muszą zostać przeniesione takie obciążenia, może stanowić nie lada wyzwanie: twarde elementy prefabrykowane, świeży beton wylewany na miejscu lub stropy wykonane
z płyt stropowych kanałowych.
Dzięki kotwom wkręcanym firma Hilti oferuje bezpieczne i niedrogie rozwiązania, które mogą być stosowane we wszystkich warunkach, oraz wspiera Cię na Twojej budowie w wyborze odpowiedniego rozwiązania oraz w szybkim i bezpiecznym montażu:
Aprobata: także przy zastosowaniu w świeżym betonie.
Wysokie obciążenia: kotwa wkręcana HUS4-H, średnica od 8 mm do 16 mm, kotwa klinowa do dużych obciążeń HSL4 specjalnie do stropów wykonanych z płyt stropowych kanałowych do rozmiaru M24.
Bezpieczeństwo: kotwy wkręcane HUS4-H nie wymagają momentu dokręcającego, HSL4 z nakrętką zrywającą wskazują na prawidłowy montaż.
Szybki montaż: kotwa wkręcana HUS4-H nie wymaga czyszczenia otworów, a jej nowa konstrukcja sprawia, że proces osadzania jest jeszcze szybszy i bardziej niezawodny.
Możliwość regulacji: po osadzeniu kotwę wkręcaną HUS4-H można regulować pod kątem głębokości osadzania.
Ponowne użycie: Aprobata techniczna DiBt dla ponownego użycia w świeżym betonie − mniejsze koszty materiałów, a dzięki odpowiednim testerom zużycia można w prosty i niezawodny sposób określić, czy kotwa może być ponownie użyta.
Podczas osadzania kotew w betonie ważną rolę odgrywa wiele czynników. Decydujące znaczenie ma wytrzymałość betonu, wiertło i czyszczenie wierconego otworu.
Dzięki kotwie wkręcanej HUS4-H wprowadzamy zupełnie nową generację produktów, która łączy właściwości naszej kotwy HUS3 z niespotykanym do tej pory zachowaniem podczas osadzania. Jednocześnie poszerzamy nasz asortyment o dwie nowe średnice, dodatkowe długości i zupełnie nową geometrię łba z gwintem.
Nowa oferta wkrętów do betonu: HUS4-H
- Możliwość ponownego użycia do tymczasowych zamocowań w betonie (szalunki, podpory zabezpieczające przed przewróceniem) lub nienośnych płyt podstawy
- Łatwe sprawdzenie możliwości ponownego użycia za pomocą testera
Jako alternatywę dla dużych obciążeń zalecamy kotwę do dużych obciążeń HSL4
- Kotwa klinowa do dużych obciążeń w klasie wydajności Ultimate, posiadająca aprobaty do zastosowań w betonie, w których występują wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa
- Specjalna nasadka bezpieczeństwa pomaga zastosować właściwy moment dokręcający nawet bez użycia klucza dynamometrycznego
Możliwość ponownego użycia kotew wkręcanych
Kotwy wkręcane do betonu firmy Hilti mają aprobatę zezwalającą na ich wielokrotne zastosowanie. W zależności od wymaganego obciążenia możesz wybrać system kotew, który będzie odpowiedni do Twoich celów.
W prosty i niezawodny sposób można ustalić, czy użyta wielokrotnie kotwa wkręcana Hilti wciąż nadaje się do ponownego zastosowania. Stopień zużycia kotwy można określić za pomocą testera.
W celu przeprowadzenia testu zużycia należy włożyć końcówkę kotwy wkręcanej do testera Hilti. Jeśli nie wystaje na drugim końcu, kotwa może być ponownie użyta w bezpieczny sposób. Dopiero wtedy, gdy zużycie będzie tak zaawansowane, że końcówka kotwy będzie wystawać, kotwy nie należy używać ponownie. Zgodnie z aprobatą nie ma wówczas gwarancji, że kotwa wkręcana będzie przenosić obciążenie w niezawodny sposób.
Testery D=8-10-14 mm lub HUS 12-16 mm można na stałe zamocować na wkrętarce, dzięki czemu będą zawsze dostępne dla montera w celu przeprowadzenia testu zużycia.
Innowacje w budowie szalunków
Mocowanie ogranicznika szalunku
Po zmierzeniu placu budowy należy w precyzyjny sposób ustawić szalunek. Nasze ograniczniki szalunkowe X-FS zapewniają dużą szybkość, absolutną precyzję i oszczędzają cenny czas pracy.
Do ogranicznika szalunku X-FSWyrównanie szalunku za pomocą niwelatora laserowego
Wytrzymałe i łatwe w obsłudze niwelatory laserowe. Można przesyłać lub wyrównać wysokości oraz wykonywać pomiary spadków na dużych odległościach.
Do niwelatora laserowego PR 300-HV2SMocowanie płyt szalunkowych
Jednoetapowe zastosowanie za pomocą magazynkowanych gwoździ pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki wyjątkowo małej główce gwoździ drewno można łatwo usunąć, nie powodując przy tym uszkodzeń, i ponownie wykorzystać. Określone wcześniej miejsca pęknięcia gwoździ umożliwiają ich późniejsze usuwanie w kontrolowany sposób.
Do gwoździ magazynkowanych X-CT MXW jaki sposób możesz zaoszczędzić nawet minutę na jeden punkt mocowania
Wiele zastosowań można zrealizować za pomocą uniwersalnego osadzaka DX 6, dostępnego
w różnych konfiguracjach, w połączeniu
z wysokowydajnymi gwoździami Hilti, opracowanymi specjalnie do różnych materiałów podłoża.