- Strona Główna
- Engineering
- Dział Techniczny
- Selektor instalacyjny Hilti
SELEKTOR INSTALACYJNY FIRMY HILTI
Odpowiednie konstrukcje do zastosowań sanitarnych, grzewczych i klimatyzacyjnych dostępne za jednym kliknięciem. Szukasz odpowiedniego materiału do projektu instalacji? Często jest to test na cierpliwość.
Najpierw trzeba przejrzeć dziesiątki katalogów pod kątem odpowiednich produktów, uwzględniając oczywiście prawidłowe wartości obciążeń i aprobaty. Następnie każdy produkt należy zamówić pojedynczo według numeru artykułu. Gdy dostawa w końcu dotrze, Ty – jako kierownik projektu lub kierownik budowy – musisz wyjaśnić, jak korzystać z tych produktów na placu budowy i wszystko odpowiednio udokumentować. A co najgorsze: przy następnym projekcie znów wszystko robisz od nowa.
Czy naprawdę nie można tego zrobić łatwiej i szybciej ?
Oczywiście, że tak: dzięki wszechstronnej, łatwej w użyciu pomocy, jaką jest selektor instalacji. Tutaj w mgnieniu oka znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Możesz korzystać z komputera lub smartfona. A ponieważ możesz zapisywać ulubione i projekty, nie musisz za każdym razem wykonywać tej samej procedury od nowa.
50-70% oszczędności czasu
Nasi klienci są zadowoleni. Mówią, że dzięki selektorowi oszczędzają od 50% do 70% cennego czasu w procesie wybierania i składania zamówień i jednocześnie mają pewność, że wybrali odpowiednie do swojego projektu produkty posiadające aprobatę.
Istotne tematy
-
Next Level Installation
SELEKTOR INSTALACYJNY UŁATWIA ŻYCIE DZIĘKI NASTĘPUJĄCYM FUNKCJOM
Selektor obejmuje…
… szeroką gamę produktów - od standardowych wsporników do instalacji przeciwpożarowych, które są odporne na działanie ognia do 90 minut, po systemy instalacyjne dla różnych wymogów związanych z obciążeniem od „lekkich” do „umiarkowanie ciężkich”.
… asortyment punktów stałych, który ułatwia znalezienie odpowiednich komponentów, jeśli znasz wartości obciążenia punktów stałych.
Selektor oferuje …
... automatycznie najtańszy wariant dla Twoich wymagań w zakresie produktywności.
… możliwość zapisywania wybranych przez Ciebie podzespołów, definiowania standardów dla różnych projektów i pobierania tych danych w spersonalizowanej instrukcji obsługi, np. jako podstawa do przetargów, instrukcji dla monterów na budowie oraz dla dokumentacji.
4 DOBRE POWODY, ABY SKORZYSTAĆ Z SELEKTORA INSTALACJI
Kompleksowy zakres instalacji
Inżynierowie firmy Hilti opracowali odpowiedni system montażowy do każdego projektu. Selektor zna odpowiednie dane dla wszystkich produktów i dlatego zawsze oferuje odpowiednie komponenty do Twojego projektu. W przypadku każdego projeku gwarantowana jest zgodność z aprobatami.
Szybki przegląd całego asortymentu
Selektor oferuje przejrzystą listę naszych rozwiązań produktowych i cen. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu podczas wyszukiwania i zestawiania komponentów do Twojego projektu instalacji i umożliwia przjrzyste zestawienie kosztów, np. do przetargów.
Łatwe zamawianie
W bardzo prosty sposób możesz zamawiać komponenty instalacyjne w 6 krokach, co zajmie Ci nie więcej niż 5 minut - bez konieczności ręcznego wpisywania numeru artykułu i przeszukiwania katalogów. Dzięki funkcji zapamiętywania możesz zamawiać w przyszłości całe listy komponentów do podobnych projektów za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
Twój indywidualny projekt
Wstępnie wybrane zestawienia nie zawsze są wystarczające - niektóre projekty mają specjalne wymagania. Oczywiście w selektorze znajdziesz również indywidualne rozwiązania zgodnie z wymogami Twojego projektu.
SZEŚĆ KROKÓW DO PERFEKCYJNEJ KONSTRUKCJI
6 prostych kroków do wyboru odpowiedniego systemu podpór potrzebnych do Twojego zastosowania.
Krok 1 – Określ swoje zastosowanie
Najpierw należy przedstawić swoją własną perspektywę. Co chcesz zbudować? W selektorze instalacji wybierasz swoje zastosowanie: „Rury”, „Kanały wentylacyjne” i „Korytka kablowe”.
Przy okazji: aby móc w pełni wykorzystać wszystkie praktyczne funkcje selektora i uzyskać jak największe korzyści z pomocy w wyborze, zaloguj się na stronie internetowej, podając swój numer klienta Hilti i adres e-mail.
Krok 2 - Wybierz domyślną konfigurację
Znasz parametry i warunki, w jakich pracujesz na budowie. W przypadku zastosowań standardowych dostępna jest zwykle jedna z 6 standardowych konfiguracji. Do standardowego zastosowania wybierz optymalną konfigurację (szyna mocowana bezpośrednio do stropu, mocowanie za pomocą prętów gwintowanych, ramki typu U) np. przy rozprowadzaniu instalacji na odpowiedniej kondygnacji.
Przy okazji: jeśli instalujesz przewody grzewcze lub chłodzące, zastosujesz prawdopodobnie punkt stały. Selektor pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt do Twojego zastosowania, jeśli znasz obciążenie osiowe wywierane na punkt stały. Więcej informacji na temat rozszerzalności cieplnej i punktów stałych znajdziesz tutaj.
Krok 3 –Jakie dane należy podać odnośnie instalacji?
Podaj teraz właściwości swoich rur, kanałów lub kanałów kablowych. Selektor instalacji zaproponuje Ci duży wybór materiałów, wymiarów, rodzajów i grubości izolacji. Kliknięcie przycisku „Zastosuj” spowoduje automatyczne przejście do kroku 4.
W zastosowaniu dotyczącym rurociągów można wybrać do 7 rur. Jeśli dodasz więcej niż 1 rurę, właściwości ostatnio wprowadzonej rury zostaną przypisane bezpośrednio do następnej dodanej rury. Oczywiście możesz zmienić wybrane parametry - w dowolnym momencie. W przypadku wentylacji i kanałów kablowych istnieje również możliwość dodania dodatkowej wagi, jeśli wymaga tego zastosowanie (np. izolacja lub kable).
Krok 4 – Wybierz swoje standardowe podpory
Selektor pokaże teraz wszystkie wsporniki, które spełniają Twoje wymagania. Rozwiązania dla betonu i stali są wstępnie zdefiniowane i wstępnie obliczone oraz, w zależności od wymaganej odporności na korozję, zawierają stal ocynkowaną lub cynkowaną ogniowo. Wraz ze wspornikiem dostarczane są automatycznie odpowiednie kotwy. Możesz również wybrać wsporniki ognioodporne do F30 i F90 zgodnie z nową aprobatą ETA (więcej informacji o ognioodpornych mocowaniach znajdziesz tutaj).
Użyj filtrów po lewej stronie, aby zawęzić wybór i wybrać odpowiednie opcje.
Jeśli selektor nie może znaleźć standardowego rozwiązania spełniającego Twoje wymagania, skorzystaj z opcji „Skontaktuj się z nami”, znajdującej się po prawej stronie. Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania dla Twojego zastosowania.
Przy okazji: Jeśli jesteś zalogowany, możesz wyświetlić swoją indywidualną cenę za wspornik.
Krok 5 – Dostosuj swoje rozwiązanie
W aplikacji dotyczącej przewodów rurowych selektor oferuje teraz możliwość dostosowania wyboru obejm do rur i łączników – w zależności od zastosowania (ogrzewanie lub chłodzenie) oraz Twoich potrzeb. Jeśli jesteś zalogowany, cena obejm do rur, łączników i komponentów jest automatycznie dodawana do ceny wspornika i wyświetlana.
Masz teraz możliwość optymalizacji wymiarów wspornika, jeśli faktycznie potrzebujesz mniej miejsca, niż pozwala na to wstępnie zdefiniowany wspornik. A ponieważ podana jest minimalna wartość, którą należy zachować w celu zagwarantowania wystarczającej ilości miejsca na rury, kanały lub korytka kablowe, będzie to zawsze bezpieczny wybór.
Wypełnij szczegóły dotyczące projektu i komentarze, aby można było w prosty sposób zidentyfikować każdy wspornik w podsumowaniu (krok 6). Proces wyboru jest zakończony!
Krok 6 - Zweryfikuj swój wybór, zapisz ulubione i złóż zamówienie w prosty sposób
W przypadku każdego mocowania selektor przedstawia pełną listę części, zawierającą wszystkie elementy potrzebne do instalacji. Oferuje również dokumentację wspornika w trzech różnych formatach (plik PDF, DWG i PROFIS). Możesz wykorzystać tę dokumentację do wymiany informacji ze swoimi klientami lub w obrębie firmy.
Wybierz wszystkie mocowania potrzebne do swojego projektu i prześlij skonsolidowaną listę materiałów bezpośrednio do swojego internetowego koszyka Hilti.
Zapisz często używane wsporniki lub standardy firmowe w ulubionych, aby zaoszczędzić czas w przypadku kolejnego projektu. Korzystając z ulubionych możesz również zestawić kilka wstępnie zdefiniowanych wsporników lub komponentów w jednej, spersonalizowanej instrukcji, aby uzyskać profesjonalną dokumentację projektu lub standardów firmy.